Przeskocz do treści

Menu

"Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi uruchomiło Wojewódzki Telefon Wsparcia dla Seniorów. W ramach inicjatywy osoby starsze, które są mieszkańcami województwa łódzkiego, mogą zyskać bezpłatną poradę od psychologa, prawnika czy pracownika pomocy społecznej.

Telefon jest odpowiedzią na problemy osób starszych w okresie pandemii Covid-19. Seniorzy w tym trudnym czasie często czują się osamotnieni i pragną kontaktu z drugim człowiekiem.

Dzięki programowi mieszkańcy województwa łódzkiego 60+ mogą porozmawiać ze specjalistami o swoich obawach, problemach oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania.

Specjaliści pełnią dyżury telefoniczne pod numerem 42 20 819 99 w dni robocze w godzinach 16.00-19.00 według następującego harmonogramu:

Poniedziałek, Wtorek - Psycholog
Środa - Prawnik
Czwartek, Piątek – Pracownik pomocy społecznej."

Plak z numerem telefonu wsparcia dla seniorów

Opublikowano

Miniony tydzień upłynął naszym Mieszkańcom na wspólnej zabawie andrzejkowej, która zorganizowana została 24.11.2021r. w naszej filii w Rożdżałach a następnego dnia w naszej placówce w Sieradzu. We wspólnej zabawie uczestniczyli również uczestnicy Dziennego Domu Senior+ z Sieradza. W programie imprezy nie zabrakło przelewania wosku, wróżenia z kart oraz słodkiego poczęstunku. Dobrej zabawy nie było końca. Czytaj dalej... "Zabawa andrzejkowa"

Opublikowano

W dniu 15.11.2021r. w naszej placówce obchodzony był ogólnopolski Dzień Seniora. W spotkaniu wzięli udział Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior i Wicestarosta Kazimiera Gotkowicz, którzy złożyli Mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. W imprezie uczestniczyli także nasi podopieczni z filii w Rożdżałach oraz uczestnicy Dziennego Domu Senior + z Sieradza. Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. Czytaj dalej... "Obchody Dnia Seniora"

Opublikowano

W dniu 10.11.2021r. w naszej placówce przy współpracy z uczestnikami Dziennego Domu Senior + z Sieradza został zorganizowana uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W programie zaprezentowane zostały wiersze i utwory muzyczne, które nawiązywały do tego ważnego wydarzenia. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Czytaj dalej... "Obchody Święta Niepodległości"

Opublikowano

W dniu 22.10.2021r. grupa naszych Mieszkańców i uczestnicy Dziennego Domu Senior + wybrali się do 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, w której odbywał się dzień otwartych koszar. W trakcie wizyty nasi podopieczni mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką służby wojskowej, mogli zobaczyć liczny sprzęt wojskowy i zakosztować przepysznej wojskowej grochówki. Czytaj dalej... "Wizyta w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia"

Opublikowano

W dniu 22.10.2021r. w naszej placówce odbyło się spotkanie biesiadne, które zostało zorganizowane przez uczestników Dziennego Domu Senior + z Sieradza. Nasi goście zaprezentowali utwory biesiadne, które były bardzo chętnie śpiewane przez uczestników spotkania. Nie zabrakło wspólnych tańców oraz rozmów przy kawce i ciastku. Impreza przebiegała w bardzo radosnej i rodzinnej atmosferze. Czytaj dalej... "Spotkanie biesiadne"

Opublikowano

W dniu 15.09.2021r. w naszej filii w Rozdżałach została zorganizowana zabawa taneczna, której towarzyszyła przepiękna słoneczna pogoda. W imprezie poza naszymi Mieszkańcami wzięli udział Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" z Sieradza. Na uczestników zabawy czekały liczne atrakcje, konkursy oraz przepyszny grill. Zabawa przebiegała w bardzo radosnym, rodzinnym nastroju. Czytaj dalej... "Zabawa taneczna w Rożdżałach"

Opublikowano

W dniu 02.09.2021r. w naszej placówce zorganizowana została zabawa taneczna,
w której uczestniczyli nasi podopieczni oraz uczestnicy Dziennego Domu  Senior +
z Sieradza. Uśmiechów i dobrej zabawy nie było końca.
Czytaj dalej... "Zabawa taneczna"

Opublikowano